Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego
wpisano: 24/05/2020

Ogłoszenia Parafialne.

1. Z zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami we Mszy świętej i w nabożeństwach w naszym kościele uczestniczyć może 70 osób. Przypominamy o konieczności zakrywania ust i nosa w kościele, zakładając maseczki, szaliki, chustki itp., .a także zachowania odpowiedniego dystansu, szczególnie podczas przyjmowania Komunii świętej.

2. Dziś - 24 maja obchodzimy liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci.

3. W nadchodzącym tygodniu – po przerwie spowodowanej epidemią - wracają spotkania formacyjne Grupy Modlitewnej i Grupy Biblijnej oraz czwartkowa próba chóru parafialnego.

4. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną nabożeństwo majowe, podczas którego, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, oraz będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

5. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia przypada również 28 rocznica święceń naszego Księdza Proboszcz. Podczas nabożeństwa majowego będziemy modlili się w intencji Księdza Proboszcza oraz wszystkich księży pracujących w naszej parafii, przeżywających w tych dniach swoje rocznice Święceń Kapłańskich.

6. Również we czwartek od godziny 17.00 do nabożeństwa majowego wystawienie Najśw. Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji. Serdecznie zapraszamy.

7. Trwa maryjny miesiąc – maj. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej są odprawiane w naszym kościele codziennie o godz. 17.30 Serdecznie zachęcam do licznego udziału w tym modlitewnym uwielbieniu Matki naszego Pana i naszej.

8. Parafialny zespół Caritas będzie pełnił dyżur, w sobotę 30 maja od godz. 12.00. Zapraszamy naszych podopiecznych.

9. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Tego dnia o godzinie 17.30 odprawimy ostatnie nabożeństwo majowe, zaś o 18.00 uroczysta Msza święta w intencji członkiń wszystkich Kółek Żywego Różańca z naszej parafii.

10. W związku z kończącym się w dniu 7 czerwca tj. w Niedzielę Trójcy Świętej Okresem spowiedzi wielkanocnej zachęcamy do przystąpienia w najbliższych  tygodniach do spowiedzi i przyjęcia Komunii świętej wielkanocnej.

11. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni.

W serwisie YouTube - na kanale naszej parafii - Parafia św. Ignacego Loyoli w Warszawie - prowadzimy transmisje online pogrzebów odprawianych w dniu dzisiejszym w kościele św. Ignacego. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją modlitwą i ofiarą składaną indywidualnie lub wpłacaną na konto parafialne sprawiają, że możemy w tym trudnym czasie właściwie funkcjonować. Dziękując za okazane serce zapewniamy o modlitewnej wdzięczności.