Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu
wpisano: 26/03/2023

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś po Mszy świętej godzinie 11.30, spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz dla ich rodziców. O 12.30 wypominki, zaś o 17.15 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

2. Trwa coroczna akcja dobroczynna - rozprowadzania świec i paschalików na stół wielkanocny. Składane przy tej okazji ofiary zasilą nasz parafialny Caritas oraz staną się wsparciem dla ludzi starszych, chorych i samotnych. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. W tygodniu spotkania grup i wspólnot parafialnych według stałego grafiku.

4. We środę o godzinie 17.45 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza święta.

5. W piątek 31 marca Droga Krzyżowa o 17.15 bez zmian w kościele, natomiast o ile pozwoli pogoda  wieczorem Droga Krzyżowa przejdzie ulicami naszej parafii. Podobnie jak w ubiegłym roku, spotykamy się o 19.30 na placu przy rozwidleniu ulic Loteryjki i Akcent. Bardzo zachęcamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie, a jednocześnie świadectwo naszej wiary. Dzisiaj jest ono nam bardzo potrzebne. Gdyby tego dnia wieczorem padał deszcz to już dziś informujemy, że Droga Krzyżowa zostanie odprawiona o godzinie 19.00 w kościele.

6. W piątek 31 marca i w sobotę 1 kwietnia, w sklepie Netto, znajdującym się przy ul. Estrady,  nasz parafialny Caritas, będzie prowadził zbiórkę produktów spożywczych dla najuboższych. Już dziś kierujemy serdeczne „Bóg zapłać” do wszystkich, którzy włączą się w tą akcję przekazując im część swoich zakupów.

7. W przyszłą  niedzielę,  2 kwietnia, przypada 18-ta rocznica śmierci papieża Polaka – św. Jana Pawła II. Rego dnia ulicami Warszawy przejdzie I Marsz Papieski. Uczestnicy spotkają się o godz. 11.00 na Rondzie im. Romana Dmowskiego, skąd przejdą pod bazylikę archikatedralną św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej 8, gdzie o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza święta. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

8. Również w przyszłą  niedzielę  - 2 kwietnia przypada Niedziela Palmowa. Rozpoczyna ona obchody Wielkiego Tygodnia które kończą się Niedzielą Zmartwychwstania Pańskiego. Błogosławieństwo palm podczas każdej Mszy świętej.  Natomiast przed Mszami o godzinie 10.00, 11.30 i 13.00 – o ile pozwoli na to pogoda -  gromadzimy się przy krzyżu przy kaplicy, skąd uroczysta Procesja z Palmami wyruszy do kościoła. O godzinie 17.15 ostatnie w tym Wielkim Poście  nabożeństwo Gorzkich  Żali, połączone z krótkim koncertem pieśni wielkopostnych.                    

9. W Wielką Środę, 5 kwietnia Msza święta i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00, a po niej parafialny Caritas będzie wydawał paczki świąteczne dla naszych podopiecznych. Serdecznie zapraszamy.