Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia

II Niedziela Adwentu
wpisano: 04/12/2022

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś, w drugą niedzielę Adwentu, przypada 17 rocznica objęcia naszej Parafii przez obecnego Księdza Proboszcza. Życząc Księdzu Proboszczowi, obfitości łask Bożych i Bożego Błogosławieństwa polecamy Jego posługę modlitwom wszystkich wiernych.

2. Także dziś, podczas Mszy św. o godz. 11.30, będziemy dziękować Bogu za 13 lat działalności naszego Parafialnego Zespołu Caritas i wszystkich związanych z nim Wolontariuszy oraz prosić o Boże Błogosławieństwo i opiekę Maryi na kolejny rok tej ważnej posługi miłości i miłosierdzia.

3. Również dziś, z racji pierwszej niedzieli miesiąca, o 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość indywidualnej adoracji, do Mszy świętej wieczornej.

4. Roraty – czyli poranna Msza święta o Najświętszej Maryi Pannie  –  są odprawiane od poniedziałku do piątku o godzinie 7.00 rano. Wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Na dzieci czekamy w szczególności we wtorki i czwartki.

5. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny. Wszystkie ofiary składane za świece, są przeznaczone na fundusz „Wigilijne Dzieło Pomocy”, a więc na dożywianie dla najbiedniejszych i potrzebujących wsparcia, również z naszej parafii. Takie ofiary można także składać do skarbony znajdującej się przy filarze, pod obrazem bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

6. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać opłatki na stół wigilijny, które zostały poświęcone dziś podczas Mszy o godzinie 8.30. Ofiary składane przy ich nabywaniu przeznaczone są na Fundusz Ministrancki

7. W najbliższy wtorek, 6 grudnia, o wstawiennictwo prosimy św. Mikołaja, biskupa Miry Licyjskiej, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Jednakże niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas  do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.                 

8. We czwartek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze Święte o godzinie 7.00 i 18.00, podczas których będziemy prosić Maryję o pomoc w walce z pokusami i grzechem, oraz o umiejętność pełnienia woli Bożej w naszym życiu. Uciekając się pod Jej obronę, prośmy o zachowanie czystości naszych serc, wszak to o ludziach czystego serca Jezus powiedział, że „Boga oglądać będą”.

9. W najbliższy piątek i sobotę: 9 i 10 grudnia, w sklepie Netto, znajdującym się przy ul. Estrady,  nasz parafialny Caritas, będzie prowadził zbiórkę produktów spożywczych dla najuboższych. Już dziś kierujemy serdeczne „Bóg zapłać” do wszystkich, którzy włączą się w tą akcję przekazując im część swoich zakupów.