Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Wspólnoty - Grupa Modlitewna dla dorosłych

Grupa modlitewna dla dorosłych powstała w naszej parafii z inicjatywy Ks. Proboszcza. Duchową opiekę nad Grupą sprawują księża wikariusze. Naszym obecnym opiekunem jest ks. Piotr.

Spotkania odbywają się w poniedziałki o godz. 18.30 i uczestniczy w nich od 15 do 25 osób. Składają się one ze wspólnej modlitwy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Jest wtedy czas na indywidualną adorację, odmawiamy Nieszpory, śpiewamy pieśni, wyrażamy swoje prośby i podziękowania. Mamy także spotkania formacyjne, rozmawiamy wtedy na tematy wiary, życia rodzinnego czy społecznego. Tematy czasem trudne, lecz ciekawe, a czasem dające odprężenie po trudach dnia codziennego. Spotkania formacyjne pomagają w szerszym spojrzeniu na sprawy wiary i Kościoła.

Jako wspólnota uczestniczymy czynnie w życiu parafii. Można na nas liczyć w pomocy parafialnemu Caritas, pomagamy także w przeprowadzaniu zbiorek do puszek. Prowadzimy czuwania modlitewne przy grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek.

Potrafimy także spędzać wspólnie wolny czas. Do czasu epidemii wielu z nas uczestniczyło w pielgrzymkach organizowanych do miejsc kultu, a także w luźniejszych spotkaniach, wyjściach do teatru czy na kręgle.

W czasie epidemii, a teraz w czasie toczącej się wojny na Ukrainie, trwamy z księżmi i parafianami na modlitwie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Na modlitwę można przyjść zawsze co tydzień, w poniedziałek o godz. 18:30