Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXIV Niedziela Zwykła
wpisano: 11/09/2022

Ogłoszenia Parafialne.

1. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież, rodziców i nauczycieli na dzisiejszą Mszę Świętą, o 11.30, podczas której będziemy prosić o Boże błogosławieństwo na nowy rok szkolny - czas zdobywania wiedzy i kształtowania charakterów,  czas umacniania wiary i budowania naszej przyjaźni z Panem Bogiem i z bliźnimi.

2. Dziś, o godzinie 16.30 spotkanie Róż Żywego Różańca, o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, i okazja do indywidualnej adoracji, zaś o godzinie 17.40 Koronka do Miłosierdzia Bożego.

3. Dziś rozpoczynają się kwartalne dni modlitw w intencji dzieci i młodzieży. Są one częścią Tygodnia Wychowania, który właśnie się rozpoczyna. Pamiętajmy o tej inicjatywie w naszych modlitwach.

4. Zapraszamy do włączania się w działalność naszych grup parafialnych, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają:  schola dziecięca, chór parafialny, Liturgiczna Służba Ołtarza, parafialny zespół Caritas, Koło Biblijne oraz Grupa Modlitewna dla dorosłych. Spotkania wszystkich grup rozpoczną się po niedzieli 18 września.

5. We środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego i Zmartwychwstania Chrystusa.

6. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela.

7. W sobotę, 17 września przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej Ojczyzny.

8. Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości i mocy Pana w codziennym życiu, posłuszeństwa Jego słowu oraz nieustannego dawania świadectwa przynależności do Boga i Kościoła.