Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXV Niedziela Zwykła
wpisano: 18/09/2022

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś,  przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.

2. Po czasie wakacji i urlopów powróciliśmy już do codziennych zajęć związanych z nowym rokiem szkolnym. Pragniemy zatem ponownie zaprosić naszych parafian do aktywnego włączenia się w życie naszej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich. Zaangażujmy się w ich działalność.

3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej pierwsze spotkanie grupy modlitewnej, zaś we wtorek pierwsza próba scholii dziecięcej.

4. W środę, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tradycyjnie o godzinie 17. 40. zaś po Mszy wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej.

5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienia:

- we środę  św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

- w piątek św. Ojca Pio

- w przyszłą niedzielę bł. Władysława z Gielniowa - kapłana – patrona miasta Warszawy

6. W czwartek od 17.00 do 18.00 wystawienie i adoracja Najśw. Sakramentu, zaś po Mszy wieczornej próba chóru parafialnego.            

7. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do współpracy nowych wolontariuszy.  Panie będą pełniły swój dyżur w najbliższą sobotę 24 września od godziny 12.00 do 13.30. Zapraszamy serdecznie wszystkich naszych podopiecznych oraz wszystkich chętnych do dołączenia do naszego Zespołu Caritas.

8. Najbliższa niedziela to tradycyjnie dzień rozpoczęcia w naszej parafii spotkań formacyjnych dla dzieci i młodzieży. I tak:

- na Mszę świętą o godzinie 10.00 oraz na pierwsze powakacyjne spotkanie, zapraszamy wszystkich lektorów i ministrantów, oraz chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, i ich rodziców.

- na Mszę świętą o godzinie 11.30 oraz na spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców i  dzieci, które w tym roku rozpoczną przygotowanie do I Komunii świętej, oraz dzieci z klas IV które rozpoczną przygotowanie do Rocznicy swojej I Komunii świętej.

- zaś na Mszę świętą o godzinie 18.00 oraz na spotkanie zapraszamy rodziców i młodzież, która będzie w tym roku kontynuować przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

9. Spotkanie dla młodzieży, która  tym roku rozpocznie swoje przygotowanie do Bierzmowania i ich Rodziców odbędzie się w niedzielę – 2 października, po Mszy św. o godzinie 18.00.

10. W najbliższą niedzielę, 25 września, w Kościele przypada także 108-y Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

11. Wszystkich jubilatów i solenizantów tego tygodnia niech Bóg hojnie obdarza swoją łaską,  umacnia w wierze, nadziei i miłości oraz prowadzi światłem swojej prawdy.