Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna
wpisano: 07/05/2023

Ogłoszenia Parafialne.

1. Rozpoczęliśmy maj, miesiąc poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Codziennie gromadzimy się, aby uczcić Maryję, śpiewem litanii loretańskiej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych odprawianych w naszym kościele codziennie o godzinie 17.30.

2. Dziś, po Mszy św. o 11.30 spotkanie dla dzieci komunijnych i ich rodziców,

3. Na zakończenie każdej Mszy świętej wolontariusze z parafialnego Caritas zbierają ofiary z przeznaczeniem dla osób ubogich i potrzebujących z naszej parafii. Bóg zapłać za każdy dar serca.

4. W najbliższy poniedziałek, 8 maja przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Podczas nabożeństwa majowego będziemy prosić świętego Stanisława o wstawiennictwo, aby powołania kapłańskie, budzące się na polskiej ziemi, były liczne i święte.

5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, połączona z nabożeństwem majowym tradycyjnie we środę o 17.30.

6. W najbliższą sobotę przypada Uroczystość Matki Bożej Łaskawej - Patronki Stolicy. Zapraszamy na nabożeństwo majowe o 17.30 i wieczorną Mszę św. o 18.00.

7. W przyszłą niedzielę 14 maja w naszej Parafii będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii świętej. Podczas Mszy świętej o godzinie 11.30 grupa dzieci z klas III po raz pierwszy spotka się z Jezusem Eucharystycznym obecnym w Najświętszym Sakramencie. Dzieci i ich rodziny polecamy modlitwom     wiernych. Spowiedź przed I Komunią św. dla dzieci i ich rodzin w piątek 12  maja o godzinie 18.30.  Po niej próba generalna.                                                                               

8. Również w przyszłą niedzielę o godzinie 16.30,  spotkanie członkiń Kółek Żywego Różańca, zaś o godzinie 17.30 nabożeństwo majowe.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia pod hasłem "Dziękujemy za czyniących pokój", już po raz szesnasty będzie obchodzone Święto Dziękczynienia. Jest to jednocześnie 35 rocznica konsekracji biskupiej naszego Arcypasterza. O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Parafia organizuje wspólny wyjazd autokarowy na te uroczystości. Wyjazd w niedzielę o godzinie 10.00 rano, powrót około godziny 15.00. Zapisy u Księdza Piotra. Serdecznie zapraszamy.