Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Zwykła
wpisano: 14/05/2023

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś w naszej Parafii przeżywamy Uroczystość I Komunii świętej. Podczas Mszy świętej o godzinie 11.30 grupa dzieci z klas III po raz pierwszy spotka się z Jezusem  Eucharystycznym obecnym w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy św. o 11.30 krótkie spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do Rocznicy swojej I Komunii  świętej.

2. Dziś o godzinie 16.30,  spotkanie członkiń Kółek Żywego Różańca, a o 17.30 nabożeństwo majowe.

3. Począwszy od jutra – przez tzw. biały tydzień, dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę świętą sprawowaną specjalnie dla nich o na godz.19.00.

4. We wtorek, 16 maja, przypada święto, św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, patrona Metropolii Warszawskiej.

5. Na nabożeństwa majowe zapraszamy każdego majowego wieczoru o godzinie 17.30.

6. W czwartek, 18 maja przypada 103 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II. Niech jego wstawiennictwo oraz orędownictwo Najświętszej Maryi Panny wyprasza nam Bożą pomoc w naszym codziennym życiu.

7. W piątek rozpoczniemy nowennę do Ducha Świętego - będzie ona odprawiana w ramach nabożeństwa majowego.

8. W przyszłą niedzielę, 21 maja będziemy obchodzili Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Tego dnia podczas Mszy świętej,  odprawionej o godzinie 11.30 – grupa dzieci będzie uroczyście obchodziła pierwszą rocznicę swojej I Komunii świętej. Spowiedź przed rocznicą dla dzieci i ich rodzin w piątek 19  maja o godzinie 18.30, a po niej spotkanie organizacyjne.

9.  Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych. Miłej i błogosławionej niedzieli.

W niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia pod hasłem "Dziękujemy za czyniących pokój", już po raz szesnasty będzie obchodzone Święto Dziękczynienia. Jest to jednocześnie 35 rocznica konsekracji biskupiej naszego Arcypasterza. O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Parafia organizuje wspólny wyjazd autokarowy na te uroczystości. Wyjazd w niedzielę o godzinie 10.00 rano, powrót około godziny 15.00. Zapisy u Księdza Piotra. Serdecznie zapraszamy.