Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Wspólnoty - Grupa Biblijna

Grupa Biblijna - to wspólnota osób zgłębiających Pismo święte w naszej parafii.  Istnieje już od 7 lat i liczy kilka osób. Obecnie jej opiekunem jest ks. Sławomir. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, w środy po wieczornej Eucharystii.

Każde spotkanie rozpoczynamy modlitwą do Ducha świętego i naszych świętych patronów. Następnie rozważamy różne fragmenty biblii, próbując choć trochę bardziej poznać Boga i Jego zamysł w odniesieniu do naszego życia. Jest czas na trwanie w milczeniu i na konstruktywną dyskusję.        

W czasie spotkań korzystamy z różnych tłumaczeń biblijnych i rozważań teologicznych, a także nowoczesnych środków multimedialnych. Spotkania te pomagają pogłębiać naszą wiarę i świadczyć o Bogu w codziennym życiu, ponieważ na każdym kroku spotykamy ludzi będących obojętnie nastawionych do wiary lub niewierzących.

W niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia pod hasłem "Dziękujemy za czyniących pokój", już po raz szesnasty będzie obchodzone Święto Dziękczynienia. Jest to jednocześnie 35 rocznica konsekracji biskupiej naszego Arcypasterza. O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Parafia organizuje wspólny wyjazd autokarowy na te uroczystości. Wyjazd w niedzielę o godzinie 10.00 rano, powrót około godziny 15.00. Zapisy u Księdza Piotra. Serdecznie zapraszamy.