Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXV Niedziela Zwykła
wpisano: 24/09/2023

Ogłoszenia Parafialne.

1. W dzisiejszą niedzielę przypada 109 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

2. W związku z dzisiejszym Maratonem Warszawskim oraz zamknięciem ulic Wólczyńskiej i części ulicy Estrady, uniemożliwiającym większości parafian dotarcie dziś do kościoła, przekładamy na przyszłą niedzielę, rozpoczęcie wszystkich spotkań formacyjnych. Tak więc, za tydzień w niedzielę, 1 października:

- na Mszę świętą o godzinie 10.00 oraz na powakacyjne spotkanie, zapraszamy wszystkich lektorów i ministrantów, oraz chłopców, którzy chcą służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu, i ich rodziców.

- na Mszę świętą o godzinie 11.30 oraz na spotkanie organizacyjne zapraszamy rodziców i  dzieci klas III, które w tym roku rozpoczną przygotowanie do I Komunii świętej, oraz rodziców i dzieci z klas IV, które rozpoczną przygotowanie do Rocznicy swojej I Komunii świętej.

- na Mszę świętą o godzinie 18.00 oraz na spotkanie zapraszamy rodziców i młodzież, która w tym roku rozpocznie swoje przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

3. Dobiega końca wrzesień. Powróciliśmy już do obowiązków związanych z nowym rokiem szkolnym, do codziennych spraw po czasie wakacji i urlopów. Pragniemy wszystkich zaprosić do aktywnego włączenia się w życie naszej parafialnej wspólnoty. Działa w niej szereg grup modlitewnych i apostolskich. Zaangażujmy się w ich działalność.

4. W piątek 29 września przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę  30 września św. Hieronima, doktora Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.

5. Parafialny Zespół Caritas zaprasza do współpracy nowych wolontariuszy.  Panie będą pełniły swój dyżur w sobotę 30 września od godziny 12.00. Zapraszamy serdecznie naszych podopiecznych, oraz chętnych do dołączenia do parafialnego Zespołu Caritas.

6. Najbliższa niedziela to pierwszy dzień października – miesiąca różańcowej modlitwy. W tym miesiącu będziemy spotykać się przed wieczorną Eucharystią na nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe przez cały miesiąc o godzinie 17.15.