Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

XXXII Niedziela Zwykła
wpisano: 12/11/2023

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś, w Kościele Powszechnym obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem "Bliski Wschód – to jest nasz dom".

2. Również dziś po Mszy o godzinie 11.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej, o  godzinie 16.30 spotkanie Róż Żywego Różańca, a o 17.15  Różaniec w intencji zmarłych polecanych Bożemu Miłosierdziu w tegorocznych wypominkach.

3 Po zakończonej Mszy świętej, przed wejściem do kościoła,  wolontariusze z parafialnego Caritas zbierają ofiary z przeznaczeniem dla naszych podopiecznych. „Bóg zapłać” za każdy Dar Serca.

4. Przez cały miesiąc listopad w kościele trwa modlitwa za naszych bliskich zmarłych. „Wypominki”, jak tę modlitwę popularnie nazywamy, są sukcesywnie odczytywane w dni powszednie 25 minut przed Mszą świętą o godzinie 18.00.

5. W niedzielę, 19 listopada, w Kościele Powszechnym pod hasłem „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”  obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich.

6. W najbliższą niedzielę, z racji przypadającej 20 listopada, 18-tej rocznicy śmierci Księdza Prałata Wiesława Kabulskiego - Organizatora i pierwszego Proboszcza naszej parafii, o godzinie 11.30 odprawimy Mszę świętą w Jego intencji, a następnie udamy się do Jego grobu, i tam wspólnie odmówimy modlitwy w Jego intencji, oraz złożymy  kwiaty. 

7. Również w najbliższą niedzielę, o godzinie 16.30, spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

8. W niedzielę, 26 listopada tj. w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, pod hasłem „Radując się w nadziei”,  obchodzimy w diecezjach 38. Światowy Dzień Młodzieży. Z tej racji w sobotę, 25 listopada br., w godz. 10.00 – 14.00, w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych Archidiecezji Warszawskiej. W programie znajdą się m.in.: koncert ewangelizacyjny, adoracja Najświętszego Sakramentu i wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa.

9. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.