Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Trójcy Przenajświętszej
wpisano: 26/05/2024

Ogłoszenia Parafialne.

1. Dziś obchodzimy Dzień Matki, i z tej okazji pragniemy życzyć wszystkim Mamom Bożego błogosławieństwa i wytrwałości w trudach macierzyństwa.

2. Dziś o godzinie 17.00 odprawimy nabożeństwo majowe przy figurce Matki Bożej na skraju Puszczy Kampinoskiej. Dla mieszkańców Placówki i osób starszych majowe w kościele o godz. 17.30. Jeżeli  popołudnie byłoby deszczowe, to na nabożeństwo majowe zapraszamy na 17.30 do kościoła.

3. We czwartek – 30 czerwca – będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu po Mszy świętej o godzinie 11.30 udamy się z procesją Eucharystyczną do czterech ołtarzy tą samą trasą, którą szliśmy w zeszłym roku. W Boże Ciało Msze święte będą odprawiane o godzinie 9.00,  11.30 i 18.00. Nabożeństwo majowe zostanie odprawione po Mszy św. o godzinie 11.30 – przed procesją Eucharystyczną.  Mszy św.  z procesją  o 11.30,  będzie przewodniczył i homilię wygłosi Ks. Proboszcz. Po Mszy świętej i Nabożeństwie Majowym Ks. Andrzej poprowadzi  procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy.

4. W związku z procesją Bożego Ciała wszystkie osoby pragnące pomóc w przygotowaniu ołtarzy Ksiądz Marek którzy zaprasza na spotkanie w poniedziałek i we środę po Mszy wieczornej. Dzieci pragnące uczestniczyć w procesji w strojach liturgicznych oraz ich rodziców, zapraszamy, na krótkie spotkanie organizacyjne, we środę 29 maja o godzinie 19.00.

5. Bardzo prosimy, aby pierwszy ołtarz pomogli przygotować mieszkańcy osiedla Placówka, drugi mieszkańcy Wólki Węglowej a dokładniej ulic Loteryjki i Akcent,  trzeci mieszkańcy ulic Linotypowej i Groteski, zaś czwarty Róże z Kółek Różańcowych i Parafialny Caritas.

6. Zapraszamy WSZYSTKICH członków służby liturgicznej, dzieci komunijne, Panie Różańcowe, Panów z asysty do udziału w procesji Bożego Ciała.