Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Ogłoszenia Parafialne

IX Niedziela Zwykła
wpisano: 02/06/2024

Ogłoszenia Parafialne.

1.  Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca o 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu zaś o 17.40 Nabożeństwo Czerwcowe.

2. Przypominamy, że ofiary zbierane dziś, przed kościołem, po Mszy św., będą przeznaczone na świątynię Opatrzności Bożej. Na stoliku wyłożone są foldery, które przybliżają nam tegoroczny Dzień Dziękczynienia.  Zachęcamy do zapoznania się z ich treścią.

3. We wtorek, 4 czerwca przypada rocznica konsekracji biskupiej naszego Ordynariusza Kazimierza Kardynała Nycza. Podczas wieczornego nabożeństwa czerwcowego będziemy Go otaczać naszą modlitwą.     

4. Rozpoczęliśmy czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Każdego wieczoru o godz. 17.30 wspólnie śpiewamy litanię do Bożego Serca. Po nabożeństwie Msza Święta. Serdecznie zapraszamy.

5. W najbliższy  czwartek  – 6 czerwca – kończymy oktawę Bożego Ciała. Na zakończenie wieczornej Mszy świętej udamy się z procesją do kaplicy św. Ignacego, gdzie udzielimy uroczystego błogosławieństwa i poświęcimy wianki splecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych. Aby uświetnić tą procesję, serdecznie zapraszamy panie i panów do pomocy przy niesieniu baldachimu, chorągwi i poduszek, zaś lektorów, ministrantów i bielanki prosimy o przygotowanie godnej asysty liturgicznej.

6. W nadchodzący piątek, 7 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. O godzinie 17.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość adoracji do nabożeństwa czerwcowego. Spowiedź od godz. 17.00. Do chorych udamy się w godzinach popołudniowych.

7. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia: otwartości na działanie Bożej łaski oraz nieustannego czerpania mocy od Pana Jezusa, który jest cichy i pokornego Serca.