Parafia Rzymskokatolicka św. Ignacego Loyoli w Warszawie

  ul. Wóycickiego 14a,  01-938 Warszawa
 22 56-95-240
 parafia@ignacyloyola.pl

Wspólnoty - Chór Parafialny

Nasz Chór Parafialny to wspólnota ludzi w różnym wieku, połączonych pasją śpiewania na chwałę Pana Boga.

Chór zawiązał się w listopadzie 2015 roku z inicjatywy naszego Księdza Proboszcza, pod którego to opieką rozwija się i działa dla dobra całej wspólnoty parafialnej, ubogacając  liturgie Mszy Świętych.

Śpiewamy w niedziele na Mszy świętej o godz.10:00 oraz podczas wszystkich Uroczystości i Świąt kościelnych.  Jesteśmy przygotowani  do oprawy wszystkich uroczystości w całym w roku liturgicznym.

Repertuar chóru to tradycyjne pieśni kościelne wykonywane na dwa głosy. Staramy się włączać wiernych do wspólnego śpiewu, wyświetlając na  ekranach teksty niektórych śpiewanych przez nas pieśni.

Obecnie chór liczy 13 osób i śpiewają w nim same kobiety. Naszym celem, jest stworzenie mieszanego chóru czterogłosowego z  podziałem: sopran, alt, tenor i bas.

Próby naszego chóru odbywają się we czwartki o godz. 18:30 , oraz indywidualnie w dodatkowe dni tygodnia dla drugiego głosu.

W niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia pod hasłem "Dziękujemy za czyniących pokój", już po raz szesnasty będzie obchodzone Święto Dziękczynienia. Jest to jednocześnie 35 rocznica konsekracji biskupiej naszego Arcypasterza. O godz. 12.00 przed Świątynią Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski. Parafia organizuje wspólny wyjazd autokarowy na te uroczystości. Wyjazd w niedzielę o godzinie 10.00 rano, powrót około godziny 15.00. Zapisy u Księdza Piotra. Serdecznie zapraszamy.